Pohovor u Googlu ...

U firmy Google by nechtěl pracovat asi jen málokdo. Je to prestižní zaměstnání a pracovní podmíny jsou vynikající. Zajímá vás, jaké otázky by vás mohly překvapit u pohovoru? Otázky jsem našel na blogu tihomir.org a přeložil je.

Jeden můj známý sháněl práci v Irsku, byla to pozice programátora. U pohovoru dostal několik záludných otázek. Například Proč jsou kanály kulaté? a nebo Jak by si zjistil, kolik je v tomto městě rozsvícených žárovek? Věřím, že takováto otázka vám dokáže pořádně zatopit, i když s tou první bych si náhodou i poradil. Ale nyní již na to, co mají nachystáno u Google.

Některé otázky mi přišly ústním předáváním poněkud deformované, případně nejasné. Otázku 4 jsem nepřekládal právě z důvodu, že mi nebylo jasné, co se otázkou myslí. Nevím, co si představit pod velmi obecným pojmem machine.

1. Kolik golfových míčků se vejde do školního autobusu?

2. Scvrkl ses na velikost nikláku a tvá hmotnost se redukovala proporčně vzhledem k tvé originální hustotě:-) Poté jsi vhozen do mixéru. Nože se začnou pohybovat za 60 vteřin, co uděláš?

3. Kolik by sis měl účtovat za umytí všech oken v Seattle?

4. How would you find out if a machine’s stack grows up or down in memory?

5. Vysvětli databázi ve třech větách tvému osmiletému synovci.

6. Kolikrát denně se hodinové ručičky překryjí?

7. Musíš se dostat z bodu A do bodu B. Nevíš, jestli se tam můžeš dostat. Co by si udělal?

8. Představ si, že máš šatnu plnou triček. Je velmi těžké najít nějaké tričko. Takže jak by si zorganizoval svá trička pro snadné nalézání?

9. Každý muž ve vesnici, ve které žije 100 sezdaných párů, byl nevěrný své ženě. Každá žena ihned ví, že byl muž jiné ženy nevěrný, ale neví to o svém muži. Ve vesnici je zákon, který nepovoluje cizoložství. Každá žena, která může prokázat, že její muž je nečestný, musí svého muže zabít týž den. Ženy v této vesnici by nikdy neporušily tento zákon. Jednoho dne královna vesnice oznámí, že nejméně jeden muž byl nečestný. Co se stane?

10. V jedné zemi chtějí lidé pouze chlapce, každá rodina se snaží mít dítě dokud se jim nenarodí chlapec. Když se jim narodí dívka, počnou další dítě. Když se jim narodí chlapec, o další dítě se již nebudou snažit. Jaký je v této zemi poměr chlapců a dívek?

11. Jestliže pravděpodobnost sledování auta na dálnici po dobu 30 vteřin je 0,95, jaká je pravděpodobnost sledování auta po dobu 10 minut?

12. Když se podíváš na hodiny ve 3:15, jaký úhel svírá hodinová a minutová ručička?

13. Čtyři lidé v noci potřebují přejít rotřesený lanový most, aby se dostali do jejich tábořiště. Naneštěstí mají pouze jednu svítilnu a ta má světla jenom na 17 minut. Je velmi nebezpečné přecházet most bez osvětlení a most vydrží tíhu dvou lidí. Každý z táborníků chodí rozdílnou rychlostí. Jeden přejde most za 1 minutu, druhý za 2 minuty, třetí to zvládne za 5 minut a poslednímu to trvá 10 minut. Jak táborníci přejdou most za 17 minut?

14. Jsi na párty se svým kamarádem a je zde přítomno celkem 10 lidí (včetně tebe a tvého kamaráda). Tvůj kamarád se s tebou vsadí, že za každou osobu, o které zjistíš, že má narozeniny ve stejný den jako ty, dostaneš 1 dolar; a za každou osobu, u které on zjistí, že nemá narozeniny ve stejný den jako ty, dostane 2 dolary. Budeš akceptovat tuto sázku?

15. Kolik ladičů pián je na celém světě?

16. Máš osm míčků stejné velikosti. 7 z nich je stejné váhy a jeden váží nepatrně více. Jak najdeš ten těžší míček? K dispozici máš dvě vážení na vahách (jsou to ty, které mají dvě misky a víceméně porovnávají váhu na těchto mísách).

17. Máš 5 pirátů, označených od 5 do 1 v klesajícím pořadí. Nejvyšší pirát má právo učinit nabídku, jak může být 100 zlatých rozděleno mezi ostatní. Ale ostatní budou hlasovat o jeho plánu a když jich méně než polovina bude souhlasit s rozdělením, zabijou ho. Jak by měl rozdělit zlato, aby maximalizoval svůj podíl a zůstal by živ? (Nápověda: Jeden pirát skončí s 98% zlata.)

Zdroj: http://blog.nofutur3.org/pohovor-u-google-blaznive-otazky/

28.05.2008 23:08:32
Kemlink
         Image hosting by Image-hosting.okamzite.eu Soubory na tomto webu apod. ,nejsou na tomto serveru,proto za ně nezodpovídáme tim pádem neporušujeme žádný zákon a autorská práva zoodpovědnost nese servr ze kterého stahujete.
RYCHLOST.CZ - test připojení internetu, databáze internetového připojení, diskuzní fórum Získejte Firefox! Geo Visitors Map Toplink - katalog odkazů PageRank Seznam S-Rank CZIN.eu TopSites.cz Proklik - vydělej si peníze
Copyright © 2007 - 2008 , Shiftyho web - http://shifty.nolimit.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one